VULCAN
Wyższe kwalifikacje - szansą dla Ciebie!
Informacje dodatkowe
»Regulamin uczestnictwa
Regulamin uczestnictwa

Regulamin uczestnictwa w projekcie
pt. „Wyższe kwalifikacje – szansą dla Ciebie! Kursy doskonalące dla pracowników administracji oświatowej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

§ 1 Słowniczek

  1. Ilekroć w regulaminie jest mowa o:
    a.  projekcie – należy przez to rozumieć projekt pt. „Wyższe kwalifikacje – szansą dla Ciebie! Kursy doskonalące dla pracowników administracji oświatowej” realizowany w ramach umowy nr UDA-POKL.09.04.00=14-067/08-00 z dnia 23.10.2009 r. podpisanej pomiędzy VULCAN sp. z o.o. a Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych w wyniku wygranego konkursu na dofinansowanie realizacji projektów w ramach Działania 9.4 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
    b. stronie internetowej projektu – należy przez to rozumieć stronę WWW zawierającą szczegółowy opis projektu wraz z aktualnymi informacjami nt. realizowanych szkoleń, umieszczoną pod adresem www.projektmazowiecki.vulcan.edu.pl,
    c. regulaminie – należy przez to rozumieć niniejszy regulamin uczestnictwa w projekcie pt. „Wyższe kwalifikacje – szansą dla Ciebie! Kursy doskonalące dla pracowników administracji oświatowej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
    d. organizatorze – należy przez to rozumieć beneficjenta, czyli VULCAN sp. z. o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Wołowskiej 6, 51-116 Wrocław,
    e. rejestracji – należy przez to rozumieć proces rejestracji w internetowej bazie szkoleń firmy VULCAN,
    f. zgłoszeniu na szkolenie, formularzu zgłoszenia na szkolenie – należy przez to rozumieć zgłoszenie na szkolenie dokonane poprzez formularz zgłoszenia na szkolenie udostępniony zalogowanym użytkownikom internetowej bazy szkoleń lub formularz zgłoszenia na szkolenie pobrany ze strony internetowej projektu i przesłany pocztą do biura projektu,
    g. osobie zakwalifikowanej, zakwalifikowaniu – należy przez to rozumieć osobę, która dokonała zgłoszenia na szkolenie poprzez formularz udostępniony w internetowej bazie szkoleń lub formularz pobrany ze strony internetowej projektu i przesłany pocztą do biura projektu, i której zgłoszenie zostało ocenione przez organizatora jako spełniające warunki udziału określone w § 2 regulaminu. Osoba zakwalifikowana otrzyma od organizatora powiadomienie o zakwalifikowaniu i zostanie poproszona o dokonanie kolejnych czynności niezbędnych do zakończenia procesu rekrutacji, o których mowa w § 3 regulaminu,
    h. uczestniku projektu – należy przez to rozumieć osobę bezpośrednio korzystającą z udzielanego wsparcia w ramach projektu, czyli osobę uczestniczącą w szkoleniach. Procedura uzyskania statusu uczestnika projektu precyzuje § 3, w szczególności punkty 7-9.
 
§ 2 Uczestnicy projektu
  1. Uczestnikami szkoleń realizowanych w ramach projektu mogą zostać:
    a. nauczyciele, kadra administracyjna i kadra zarządzająca jednostek oświatowych oraz ich organów prowadzących (JST), którzy są
    b. zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w jednostkach oświatowych lub ich organach prowadzących położonych na terenie województwa mazowieckiego, z pominięciem miasta stołecznego Warszawy.
 
§ 3 Proces rekrutacji
  1. Zgłoszenia na szkolenie można dokonać:
    a. on-line – najpierw rejestrując się w internetowej bazie szkoleń firmy VULCAN, a następnie, po zakończeniu procesu rejestracji i uzyskaniu danych do logowania - wypełniając formularz zgłoszenia na szkolenie udostępniony zalogowanym użytkownikom bazy,
    b. drogą tradycyjną – poprzez formularz zgłoszenia na szkolenia wydrukowany ze strony internetowej projektu, wypełniony, podpisany i przesłany do biura projektu pocztą (na adres: VULCAN sp. z o.o., ul. Michała Kajki 74, 04-621 Warszawa Anin, z dopiskiem "Wyższe kwalifikacje – szansą dla Ciebie!").
  2. W szkoleniach w ramach projektu weźmie udział 430 osób spełniających łącznie warunki określone w § 2 punkt 1 a. i b.
  3. Zgłoszenia ponad określone wyżej limity będą kierowane na listę rezerwową.
  4. Na etapie wypełniania formularza zgłoszenia na szkolenie, osoba zainteresowana szkoleniem wybiera interesujący ją zakres tematyczny szkolenia, a także preferowany termin szkolenia.
  5. Decyzję o zakwalifikowaniu na szkolenie podejmuje organizator, biorąc pod uwagę:
    a. poprawność danych wpisanych do formularza zgłoszenia na szkolenie,
    b. spełnienie warunków udziału określonych w § 2 regulaminu,
    c. kolejność zgłoszeń z zachowaniem kryterium równego dostępu do projektu,
    d. limit miejsc na wybrane szkolenie.
  6. Informacja o zakwalifikowaniu na szkolenie wraz z podaniem proponowanego terminu i miejsca szkolenia zostanie przekazana osobie zakwalifikowanej przez organizatora drogą telefoniczną lub poprzez e-mail. 
  7. Osoba zakwalifikowana, po otrzymaniu informacji o tym od organizatora, powinna pobrać ze strony internetowej projektu i wypełnić:
    a. "Deklarację uczestnictwa w projekcie" (wymagany podpis osoby zakwalifikowanej),
    b. "Oświadczenie uczestnika projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych" (wymagany podpis osoby zakwalifikowanej),
    c. "Zaświadczenie o zatrudnieniu" (wymagany podpis pracodawcy),
    Oryginały dokumentów, wystawionych na dzień rozpoczęcia udziału uczestnika w projekcie, tj. na dzień rozpoczęcia szkolenia, należy przekazać w dniu szkolenia trenerowi prowadzącemu szkolenie. Dostarczenie tych dokumentów jest warunkiem uczestnictwa w szkoleniu.
  8. Status uczestnika projektu jest przyznawany na podstawie obecności uczestnika w pierwszym dniu szkolenia, która jest uzasadniona uprzednim:
    a. spełnieniem przez uczestnika warunków udziału w projekcie określonych w § 2 regulaminu,
    b. akceptacją przez uczestnika terminu i miejsca szkolenia proponowanych przez organizatora,
    c. dostarczeniem w pierwszym dniu szkolenia dokumentów określonych w § 3 pkt. 7 regulaminu.
  9. Uczestnik ma prawo do rezygnacji z uczestnictwa w szkoleniu przed jego rozpoczęciem. Ma on obowiązek zawiadomić organizatora o rezygnacji w formie pisemnej (e-mailem albo faksem), na minimum 7 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia. W tej sytuacji na jego miejsce zostaje zakwalifikowana pierwsza osoba z listy rezerwowej.
  10. W uzasadnionych przypadkach losowych (np. choroba udokumentowana zaświadczeniem lekarskim) uczestnik ma prawo do rezygnacji z uczestnictwa w szkoleniu po jego rozpoczęciu. Powinien wówczas złożyć w siedzibie organizatora szkoleń oryginał pisemnego oświadczenia o rezygnacji wraz z załącznikami uzasadniającymi powód rezygnacji.
  11. Rezygnacja z udziału w szkoleniach, bez względu na moment jej dokonania może wiązać się z odebraniem rezygnującemu praw dostępu do platformy edukacyjnej.
 

§ 4 Zasada równego dostępu w rekrutacji do projektu
  1. W przypadku większego zainteresowania udziałem w szkoleniach realizowanych w ramach projektu z jednej lokalizacji, organizator, kierując się zasadą równego dostępu obowiązującą w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zastosuje dodatkowe kryterium rekrutacyjne. Stanowi je limit zgłoszeń z poszczególnych podregionów województwa mazowieckiego oparty na liczbie ludności zamieszkałej w podregionach, z wyłączeniem miasta stołecznego Warszawy.
  2. Podregiony województwa mazowieckiego zostają wyznaczone zgodnie z nomenklaturą NUTS, szczebel III, obowiązującą w polityce strukturalnej Unii Europejskiej i wprowadzoną rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 24 lipca 2000 r. w sprawie wprowadzenia Nomenklatury Jednostek Terytorialnych do Celów Statystycznych (NTS) (Dz. U., z 2000 r., nr 58, poz. 685 z późn. zm.): podregion ciechanowsko-płocki, podregion ostrołęcko-siedlecki, podregion radomski, podregion warszawski, z wyłączeniem miasta stołecznego Warszawy. 
  3. Limit zgłoszeń z poszczególnych podregionów województwa mazowieckiego jest wyznaczony w taki sposób, że odsetek miejsc na wybrane szkolenie dostępnych dla zgłoszeń z danego podregionu odpowiada odsetkowi ludności zamieszkałej w tym podregionie w stosunku do liczby ludności całego województwa mazowieckiego, z wyłączeniem miasta stołecznego Warszawy.
  4. Zgodnie z danymi GUS (Rocznik demograficzny 2009, GUS Warszawa 2009), odsetek ludności zamieszkałej w powiatach należących do poszczególnych podregionów województwa mazowieckiego w stosunku do liczby ludności całego województwa mazowieckiego z wyłączeniem miasta stołecznego Warszawy, wynosi (z dokładnością 0 miejsca po przecinku):
    a. podregion ciechanowsko-płocki – 18%,
    b. podregion ostrołęcko-siedlecki – 21%,
    c. podregion radomski – 21%,
    d. podregion warszawski – 40%.
  5. Liczba miejsc na szkolenia w ramach projektu dostępnych dla zgłaszających się z poszczególnych podregionów wynosi w odniesieniu do całego projektu odpowiednio:
    a. podregion ciechanowsko-płocki – 18% miejsc z 430 ogólnie dostępnych, tj. 77,
    b. podregion ostrołęcko-siedlecki – 21% miejsc z 430 ogólnie dostępnych, tj. 92,
    c. podregion radomski – 21% miejsc z 430 ogólnie dostępnych, tj. 92,
    d. podregion warszawski – 40% miejsc z 430 ogólnie dostępnych, tj. 92.
  6. Liczba miejsc na szkolenia w ramach projektu dostępnych dla zgłaszających się z poszczególnych podregionów wynosi w odniesieniu do poszczególnych szkoleń w ramach projektu odpowiednio:
    a. podregion ciechanowsko-płocki
    - "Innowacyjny nauczyciel"– 18% miejsc z 200 ogólnie dostępnych, tj. 36,
    - "Zarządzaj skuteczniej!– szkolenia dla kadry zarządzającej w szkołach" – 18% miejsc z 80 ogólnie dostępnych, tj. 14,
    - "ICT dla pracowników administracji oświatowej" – 18% miejsc z 50 ogólnie dostępnych, tj. 9,
    - "Finanse w placówkach oświatowych" – 18% miejsc z 50 ogólnie dostępnych, tj. 9,
    - "Finanse w oświacie – szkolenia dla pracowników JST" – 18% miejsc z 50 ogólnie dostępnych, tj. 9.
    b. podregion ostrołęcko-siedlecki
    - "Innowacyjny nauczyciel" – 21% miejsc z 200 ogólnie dostępnych, tj. 42,
    - "Zarządzaj skuteczniej!– szkolenia dla kadry zarządzającej w szkołach" – 21% miejsc z 80 ogólnie dostępnych, tj. 17,
    - "ICT dla pracowników administracji oświatowej" – 21% miejsc z 50 ogólnie dostępnych, tj. 11,
    - "Finanse w placówkach oświatowych" – 21% miejsc z 50 ogólnie dostępnych, tj. 11,
    - "Finanse w oświacie – szkolenia dla pracowników JST" – 21% miejsc z 50 ogólnie dostępnych, tj. 11.
    c. podregion radomski 
    - "Innowacyjny nauczyciel" - 21% miejsc z 200 ogólnie dostępnych, tj. 42,
    - "Zarządzaj skuteczniej!– szkolenia dla kadry zarządzającej w szkołach"– 21% miejsc z 80 ogólnie dostępnych, tj. 17,
    - "ICT dla pracowników administracji oświatowej"– 21% miejsc z 50 ogólnie dostępnych, tj. 11,
    - "Finanse w placówkach oświatowych" – 21% miejsc z 50 ogólnie dostępnych, tj. 11,
    -"Finanse w oświacie – szkolenia dla pracowników JST"  – 21% miejsc z 50 ogólnie dostępnych, tj. 11.
    d. podregion warszawski,  z wyłączeniem miasta stołecznego Warszawy
    - "Innowacyjny nauczyciel"  - 40% miejsc z 200 ogólnie dostępnych, tj. 80,
    - "Zarządzaj skuteczniej!– szkolenia dla kadry zarządzającej w szkołach"– 40% miejsc z 80 ogólnie dostępnych, tj. 32,
    - "ICT dla pracowników administracji oświatowej" – 40% miejsc z 50 ogólnie dostępnych, tj. 20,
    -"Finanse w placówkach oświatowych" – 40% miejsc z 50 ogólnie dostępnych, tj. 20,
    - "Finanse w oświacie – szkolenia dla pracowników JST"  – 40% miejsc z 50 ogólnie dostępnych, tj. 20.
 
§ 5 Rodzaje szkoleń realizowanych w ramach projektu
  1. W ramach projektu przewidziano realizację 5 rodzajów szkoleń o zróżnicowanej tematyce, przeznaczonych dla 5 grup odbiorców:
    a. "Innowacyjny nauczyciel"   – dla nauczycieli różnych przedmiotów,
    b. "Zarządzaj skuteczniej!– szkolenia dla kadry zarządzającej w szkołach" – dla dyrektorów szkół i innych jednostek oświatowych,
    c. "ICT dla pracowników administracji oświatowej"– dla sekretarzy szkół,
    d. "Finanse w placówkach oświatowych"– dla osób odpowiedzialne za tworzenie planów finansowych jednostek oświatowych (księgowi w szkołach i in.),
    e. "Finanse w oświacie – szkolenia dla pracowników JST"  - dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego odpowiedzialnych za zarządzanie finansami oświaty gminy.
  2. Uczestnik dokonuje wyboru interesującego go rodzaju szkolenia wypełniając formularz zgłoszenia na szkolenie. Wybór rodzaju szkolenia powinien wiązać się z zakresem zadań i obowiązków wykonywanych w codziennej pracy zawodowej.
  3. Wybór rodzaju szkolenia dokonany na etapie wypełniania formularza zgłoszenia na szkolenie powinien być zgodny z wyborem określonym w "Deklaracji uczestnictwa w projekcie", o której mowa w § 3 pkt. 7.a. regulaminu.
  4. W zależności od potrzeb szkoleniowych dana placówka oświatowa lub/i organ prowadzący może skierować do udziału w szkoleniach jedną ze wskazanych w § 4 pkt 1 grup adresatów (np. tylko nauczycieli), kilka (np. nauczycieli i kadrę zarządzającą) lub wszystkie.
  5. Uczestnik projektu może wziąć udział tylko w jednym rodzaju szkolenia.
  6. Poszczególne rodzaje szkoleń obejmują następującą liczbę godzin:
    a. "Innowacyjny nauczyciel" – 32 godziny dydaktyczne,
    b. "Zarządzaj skuteczniej!– szkolenia dla kadry zarządzającej w szkołach"  – 32 godziny dydaktyczne,
    c. "ICT dla pracowników administracji oświatowej" – 24 godziny dydaktyczne,
    d. "Finanse w placówkach oświatowych" – 24 godziny dydaktyczne,
    e. "Finanse w oświacie – szkolenia dla pracowników JST" - 24 godziny dydaktyczne.
  7. Standardowo zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach pracy, tj. od 8.00-15.00, po 8 godzin dziennie (8 x 45 minut plus przerwy) w okresie: styczeń – wrzesień 2010 r. Szczegółowe terminy i konkretne miejsca szkoleń określi organizator w trybie określonym w § 3 punkt 4-6 regulaminu.
 
§ 6 Obowiązki i prawa uczestnika projektu
  1. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatne materiały szkoleniowe i promocyjne, a także możliwość skorzystania z poczęstunku.
  2. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatny dostęp do platformy edukacyjnej Fronter na okres 12 miesięcy od daty rozpoczęcia szkolenia pod warunkiem ukończenia szkolenia określonym w punkcie 5.
  3. W związku z tym, że szkolenia odbywają się w godzinach pracy oraz że mogą odbywać się w miejscowości innej niż miejsce pracy uczestnika szkoleń, każdy uczestnik powinien zadbać we własnym zakresie o zgodę przełożonego na uczestnictwo w szkoleniu i oddelegowanie na szkolenie.
  4. Udział w zajęciach przewidzianych w ramach szkolenia jest obowiązkowy. Uczestnik podpisuje listę obecności.
  5. Warunkiem ukończenia szkolenia i otrzymania zaświadczenia jest obecność uczestnika na co najmniej 80% zajęć w ramach modułu.
  6. Uczestnik zobowiązany jest do wypełnienia ankiet oraz pozostałych dokumentów wskazanych przez organizatora lub trenera prowadzącego w trakcie szkolenia, a także – w przypadku wylosowania uczestnika do dodatkowego badania ewaluacyjnego – do przystąpienia do badania po zakończeniu szkolenia.
  7. Organizator nie przewiduje zwrotu kosztów dojazdu na szkolenie.
  8. Uczestnik jest zobowiązany do przekazania organizatorowi swoich danych osobowych niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, szkolenia, monitoringu i ewaluacji projektu, a także w zakresie niezbędnym do wywiązania się przez organizatora z obowiązków sprawozdawczych wobec Instytucji Pośredniczącej i zbieranych do podsystemu monitorowania Europejskiego Funduszu Społecznego.
  9. Uczestnik przekaże dane, o których mowa w § 5 pkt 8. w następujących etapach:
    a. wypełniając i wysyłając formularz rejestracji do internetowej bazy szkoleń lub
    b. wypełniając i wysyłając formularz zgłoszenia na szkolenie drogą tradycyjną,
    c. wypełniając i wysyłając na adres organizatora dokumenty wymagane po zakwalifikowaniu zgłoszenia, tj. "Deklarację uczestnictwa w projekcie", "Oświadczenie uczestnika projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych" oraz "Zaświadczenie o zatrudnieniu",
    d. wypełniając dodatkowy formularz, zbierający dane do podsystemu monitorowania Europejskiego Funduszu Społecznego, udostępniony przez organizatora osobom będącym uczestnikami projektu,
    e. ewentualnie uczestnicząc w dodatkowym badaniu organizowanym po zakończeniu projektu.
  10. Uczestnik ma prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych, przekazanych organizatorowi szkolenia, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926, ze zm.

§ 7 Przepisy końcowe
  1. W przypadkach nieuregulowanych niniejszym regulaminem decyzję podejmuje organizator.
  2. Regulamin obowiązuje od 01 grudnia 2009 r.
  3. Ostatnia aktualizacja: 18 stycznia 2010 r.
DATA AKTUALIZACJI: 2010-01-18
» Start » Drukuj
2024-04-24 © VULCAN sp. z o.o. :: Wyższe kwalifikacje - szansą dla Ciebie! - Województwo Mazowieckie :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
UE
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego www.efs.gov.pl